Bursa SMMM Odası

Odamız, 3568 sayılı ‘Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe girmesinin ardından, 12 Şubat 1990 yılında açılarak, faaliyete başladı.
Atatürk Caddesi üzerindeki Vakıflar İş Hanı’nda Tuncer Ergen başkanlığındaki Ünal Kandemir, Süleyman Fidan, Hüsniye Eroğlu ve Harun Akın’dan oluşan Müteşebbis Heyet ile göreve başlayan Odamızın, seçimli ilk genel kurulu ise 15 Mayıs 1990 tarihinde yapıldı.

Seçimli ilk genel kurulun ardından Şahin Gençal başkanlığındaki yönetim kuruluyla faaliyetlerini sürdüren Odamız, bu dönemde, Cemal Nadir Caddesi’ndeki kendisine ait ilk merkezine taşınarak, çalışmalarına 1990 yılına kadar buradan devam etti. Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 1998 yılından sonra ise Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Fomara İş Merkezi’ne taşınarak, hizmetlerini buradaki merkez binasında yürüttü.

Odamız, 2010 yılı Nisan ayında ise Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’ndeki hizmet binasında yerini aldı.

1990 yılında, 736’sı serbest muhasebeci 350’si ise serbest muhasebeci mali müşavir olmak üzere, toplam bin 86 üye ile faaliyetlerine başlayan Odamız, bugün 525’i serbest muhasebeci, 4 bin 273’ü serbest muhasebeci mali müşavir olmak üzere, 4 bin 798 üye ve 951 stajyerine, 14 personeli ile hizmet vermektedir.

Yönetim, Denetleme, Disiplin, TESMER ve Haksız Rekabetle Mücadele Kurulları’nın yanı sıra kendi bünyesindeki alt çalışma grubu komisyonlarının faaliyetleriyle şekillenen projeleri, titizlikle hayata geçiren Odamız, bugün Bursa’nın en önemli ve saygın meslek kuruluşları arasındaki yerini almaktadır.

Odamız, 27 yıldır olduğu gibi bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle faaliyetlerini sürdürmeye ve gerek mesleğimizin gerekse Bursa’nın geleceğine ışık tutmaya devam edecektir.


Hakkında

Döviz Kurları

  •   1.-USD     .-TL
  •   1.-USD     .-TL

  •   1.-EUR     .-TL
  •   1.-EUR     .-TL